zmeczenie

Zespół przewlekłego zmęczenia – przyczyny

Jeżeli od dłuższego czasu masz ciągłą chęć na spanie, czujesz ogólne rozbicie, zmęczenie, nie masz ochoty na cokolwiek, a do tego towarzyszą temu fizyczne symptomy, takie jak ból gardła, stawów, czy klatki piersiowej, z pewnością nie jest to stan dobry i nie należy go lekceważyć. Gdyż może za nim kryć się tzw. zespół przewlekłego zmęczenia, choroba z którą coraz częściej ludzie zgłaszają się do psychologa lub psychiatry.

Zespół przewlekłego zmęczenia – przyczyny.

Przyczyny zespołu przewlekłego zmęczenia nie są w pełni znane. Podejrzewa się, że jednym z czynników predysponujących do jej wystąpienia jest niezdrowy styl życia. Chociaż istnieją teorie mówiące, że przyczynami tej choroby są zaburzenia endokrynologiczne oraz predyspozycje genetyczne.
Objawy zespołu przewlekłego zmęczenia.
Obecnie zespół przewlekłego zmęczenia diagnozuje się na podstawie wystąpienia co najmniej kilku objawów, którymi są:
– zmęczenie,
– osłabienie organizmu,
– bezsenność,
– zaburzenia koncentracji i pamięci,
– apatia
– biegunka.
Objawami, które towarzyszą również tej chorobie są bóle gardła, mięśni, głowy i brzucha.

Leczenie zespołu przewlekłego zmęczenia.

Nie istnieją stricte medyczne metody leczenia chronicznego zmęczenia. Ale są skuteczne sposoby, które pomogą opanować tę dolegliwość. Więc aby ją zwalczyć musimy przede wszystkim zmienić niezdrowy styl życia. Wprowadzić do codziennego planu dnia więcej ruchu, choćby krótkie bieganie, czy codzienne ćwiczenia gimnastyczne. Poza tym zacząć prawidłowo się odżywiać, dostarczając organizmowi witamin. Warto również pomyśleć o odpowiednim nawodnianiu organizmu, bo to również może być przyczyną przewlekłego zmęczenia. Przede wszystkim wystarczy trochę wkładu własnego, a wszystko da radę się zwalczyć.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *