Skuteczna hydroizolacja łazienki


Łazienka to pomieszczenie, które najczęściej wykańczane jest płytkami. Kładzie się je zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Płytka potrafi nadać łazience ciekawy wygląd. Ale niestety nie chroni jej przed zawilgoceniem. Poprzez fugi pod płytki bardzo często przedostaje się rozlana, czy skroplona woda. A efekt jest taki, że płytki zaczynają słabiej się trzymać, a pod nimi rozwijają się grzyby oraz zalęgają pleśnie. I właśnie dlatego ta ważna jest skuteczna hydroizolacja łazienki.
Wiedząc, że płytka nie gwarantuje ochrony przed wodą, warto remont łazienki przeprowadzić bardzo świadomie. Pod płytką powinna znaleźć się bowiem jakaś warstwa ochronna. I tutaj bardzo dobrze sprawdzi się folia w płynie. Zresztą nie tylko pod płytkę dobrze ją położyć. Folia świetnie sprawdzi się na ścianach, gdzie płytki nie ma. Trzeba tylko pamiętać, że zespolona folia nie jest odporna na czynniki mechaniczne. Nie można więc takiej ściany na przykład myć agresywnymi środkami.
Robiąc remont łazienki i smarując ściany folią, można mieć pewność, że wilgotne plamy i smugi nie powstaną, a płytki będą idealnie się trzymać. No i że grzyb ani pleśń nie będą mieć warunków do rozwoju. I to przez naprawdę długie lata.

Sprawdź również: folia w płynie