olejek-rycynowy

Olejek rycynowy – najlepszy preparat do włosów

Olejek rycynowy to olej roślinny, który otrzymywany jest z rącznika pospolitego, w wyniku wyciskania oleju na zimno, a następnie wygotowywania go z wodą. Ta gęsta, bezbarwna lub jasnożółta ciecz od wieków używana jest przez uzdrowicieli ludowych, ale również „zwykłych” ludzi na całym świecie ze względu na swoje dobroczynne korzyści lecznicze, kosmetyczne i terapeutyczne.

Olejek rycynowy w ciąży.
Kobiety w ciąży lub planujące ciążę nie mogą doustnie przyjmować olejku rycynowego. Wewnętrznie stosowany może spowodować powikłania w ciąży, łącznie z poronieniem.
Olejek rycynowy w kosmetyce.
W kosmetyce olej rycynowy wykorzystywany jest nie tylko jako składnik kremów, błyszczyków, szminek czy mydeł, ale służy również jako oddzielna mieszanka stosowana do wykonywania różnych zabiegów upiększających, które poprawiają kondycję skóry i paznokci.
Olejek rycynowy na twarz.
Gdy nasza cera jest sucha, zaczerwieniona, a wokół oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki to wyraźny znak, iż brakuje jej miękkości i elastyczności. Warto wówczas sięgnąć po olejek rycynowy, który doskonale działa na twarz. Olejek stosowany jako okład na twarz, niweluje przebarwienia i podrażnienia, a także długotrwale nawilży i wyrówna koloryt skóry.
Olejek rycynowy na włosy.
Każdego dnia nasze włosy narażone są na różne czynniki, które szkodliwie wpływają na ich wygląd i kondycję. Czynniki te sprawiają, że włosy stają się łamliwe, wypadają, albo są one mocno zniszczone. Jak wówczas pomóc podupadając kondycji włosów ? W tym przypadku pomóc nam może olejek rycynowy. Można zastosować go na włosy suche i mokre, na całą długość włosów lub tylko na końcówki, w formie maski lub po kilka kropel dla wzmocnienia. Już po kilku tygodniach stosowania olejku rycynowego włosy staną się lepiej odżywione, gęste i pełne blasku.
Olejek rycynowy na rzęsy.
Olejek rycynowy, to klasyk w pielęgnacji rzęs. Wpływ na odbudowę ich struktury ma kwas tłuszczowy, główny składnik olejku. Wystarczy niewielką jego ilość nanieść na rzęsy, a po upływie kilku tygodni rzęsy staną się gęstsze, mocniejsze i grubsze.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *