Nowy dach – wymiana czy renowacja?


„Dach nad głową” – określenie symboliczne, oznaczające posiadanie domu, mieszkania, miejsca, które daje człowiekowi poczucie bezpieczeństwa.
Aby dach na naszym domu gwarantował nam to bezpieczeństwo, musi spełniać wszelkie wymogi w tym względzie. Po pierwsze jego konstrukcja zaprojektowana i wykonana przez najlepszych fachowców musi być zgodna ze wszystkimi przepisami i zasadami sztuki budowlanej. Niezwykle istotne jest to z jakich materiałów dach nad nami jest wykonany. Trzeba również dbać o dach, jego elementy, aby służył nam przez wiele lat.
Jednak przychodzi czas, gdy pokrycie domu się zestarzeje, utraci szczelność, a nawet może zagrozić bezpieczeństwu mieszkańców. Trzeba wówczas dokonać dokładnego przeglądu uszkodzeń i zdecydować – wymiana czy renowacja dachu. Wymiana jest bardzo kosztowna. Naprawa pokrycia dachowego podczas renowacji będzie i tańsza i znacznie szybsza, niż całkowita wymiana.
Fachowcy najpierw dach obejrzą od zewnątrz i od strony strychu. Ocenie zostanie poddany stan więźby – drewniane elementy więźby muszą być w doskonałym stanie, aby nadal bezpiecznie utrzymywać ciężką konstrukcje. Przegląd uszkodzeń dotyczy całego dachu, a podczas renowacji zostaną usunięte wszystkie uszkodzone elementy poszycia, obróbek blacharskich, rynien. Remont dachu to również nowa, skuteczna hydroizolacja, która uchroni dom przed wilgocią.

Przykładowe firmy wykonujące hydroizolacje: