kac-alkoholowy

Kac alkoholowy – jak sobie z nim poradzić ?

Prawie każdy, kto w mniejszym lub większym stopniu przesadził z konsumpcją napojów alkoholowych, miał okazję na własnej skórze doświadczyć tzw. kaca alkoholowego. Zjawisko to ogólnie oznacza nie najlepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne, pojawiające się z reguły następnego dnia, już po wytrzeźwieniu.

Objawy kaca alkoholowego

alkoholKac alkoholowy powoduje szereg nieprzyjemnych objawów, które tworzą ogólnie stan złego samopoczucia fizycznego i psychicznego. Oczywiście każda osoba doświadcza kaca alkoholowego inaczej, ale są pewne wspólne symptomy. A są nimi: zawroty głowy, biegunka, ból głowy, mdłości, brak apetytu, pragnienie, drażliwość, niepokój, zaburzenia koordynacji, wrażliwość na światło i dźwięk, senność i zmęczenie i inne wyczerpujące dolegliwości.

Leczenie kaca alkoholowego

Jeśli już obudzisz się z nieprzyjemnym w swoich objawach kacem po pierwsze wypij szklankę wody ! Dzięki temu zapobiegniesz odwodnieniu i uzupełnisz utracone płyny. Po drugie zjedz coś z dużą ilością glukozy np. banana lub słodką bułkę, po to by uzupełnić jej brak, który został wypłukany z organizmu przez spożycie alkoholu. Po trzecie zdecydowanie wystrzegaj się, w tym czasie picia kawy. Zastąp ją, ziołowymi herbatkami, które przyśpieszą usunięcie alkoholu i skutecznie wyleczą porannego kaca.
Inne sposoby na kaca alkoholowego.

Czym jeszcze podjąć walkę z kacem?

Otóż nie brak „sympatyków”, dobroczynnego działania soku z kiszonych ogórków. Nie jest to może najsmaczniejsze, ale za to szalenie skuteczne i potwierdzone przez bardzo wielu „imprezowiczów”. Inne sposoby na kaca to także duże ilości mleka, dużo maślanki i środek przeciwbólowy; sok pomidorowy i środek przeciwbólowy; coca – cola z cytryną – specyfik ten pozwala też pozbyć się towarzyszących nam niekiedy bólów brzucha. Pewien procent osób za efektywne lekarstwo na kaca uważa też piwo z dodatkiem cytryny lub jakiegoś innego soku. Może być ewentualnie czysta wódka. Wiadomo jednak, że metoda klina powoduje zwiększone ryzyko wpadnięcia w uzależnienie alkoholowe, więc zastosowanie jej jest bardzo ryzykowne, nawet jako metoda stosowana „od czasu do czasu”.

Zalecanym sposobem na kaca jest też chłodny prysznic oraz spacer. Chodzi o to, by odzyskać utraconą energię. Ważnym jest by zjeść coś pożywnego na śniadanie. Może to być na przykład smaczna jajecznica. Na obiad warto zjeść coś, co wyrówna kwaśność w naszym żołądku. Najlepiej sprawdzi się w tym przypadku polski żur.

Gdy jesteśmy „na kacu” warto też, pić spore ilości wody z cytryną. Można też sięgnąć po sok z pomarańczy. Dobrym sposobem jest też woda z rozpuszczoną musującą witaminą C.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *